package-update-indicator 1 - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Notify about available software updates
id: Pemberitahuan tentang pembaharuan-pembaharuan perangkat lunak

en: Command for installing updates.
id: Perintah untuk pasang perangkat lunak pembaharuan-pembaharuan.

note: Place your name here.
en: Translator
id: Guido Berhörster

en: Print the version number and quit
id: Tampilkan nomor versi dan keluar

en: Up to Date
id: Up-to-date

en: The system is up to date.
id: Sistemnya telah up-to-date.

en: Software Update | Software Updates
id[0]: Pembaharuan Perangkat Lunak
id[1]: Pembaharuan-Pembaharuan Perangkat Lunak

en: There is a software update available.
id: Tersedia satu pembaharuan perangkat lunak.

en: There are %u software updates available.
id: Tersedia %u pembaharuan-pembaharuan perangkat lunak.

en: Important Software Update | Important Software Updates
id[0]: Perangkat Lunak Pembaharuan yang penting
id[1]: Perangkat Lunak Pembaharuan-Pembaharuan yang penting

en: There is an important software update available.
id: Tersedia satu pembaharuan perangkat lunak yang penting.

en: There are %u important software updates available.
id: Tersedia %u pembaharuan-pembaharuan perangkat lunak yang penting.

en: There are %u software updates available, one of them is important.
id: Tersedia %u pembaharuan-pembaharuan perangkat lunak, diantaranya satu yang penting.

en: There are %u software updates available, %u of them are important.
id: Tersedia %u pembaharuan-pembaharuan perangkat lunak, diantaranya %u yang penting.

en: Logout Required
id: Diperlukan Log Keluar

en: Restart Required
id: Diperlukan Reboot

en: Install Updates
id: Pasang Perangkat Lunak Pembaharuan-Pembaharuan

en: Update notifications are not supported.
id: Pemberitahuan pembaharuan-pembaharuan tidak didukung.

en: _Install updates
id: _Pasang Perangkat Lunak Pembaharuan-Pembaharuan

en: _Preferences…
id: _Preferensi…

en: _About…
id: _Tentang…

en: always
id: selalu

en: every hour
id: setiap jam

en: every 8 hours
id: setiap 8 jam

en: twice a day
id: dua kali sehari

en: daily
id: setiap hari

en: weekly
id: setiap minggu

en: never
id: tak pernah

en: _Command for installing updates:
id: _Perintah untuk pasang perangkat lunak pembaharuan-pembaharuan:

en: Use _mobile connection
id: Pakai sambungan data _seluler
